2012. december 4., kedd

Havas

Ma reggel erre ébredtünk:
Tegnap este láttam, hogy erősen hull, és meg is maradt reggelig, de most már lassan olvadozik. Végülis ideje volt. December van.
Ez éjjel 1-ig fontam - keresem "A" fonalat és úgy tűnik megtaláltam.
Még tavalyi szösz, természetesen Bucika festette:
100% merino és kicsit "szőrösebb" mint amit eddig fontam, kicsit nehezebb kihúzgálni a fonalat belőle.
Most összevissza osztottam a rovingot.
Kell két rövid kb egyforma színű rész, itt az egyik:
A másik rövid két fonatlan darabban sorára vár. A többi azután majd jöhet ahogy akar.
Igyekeztem vastagabbra fonni és azt hiszem sikerült, bár ez az egyenletesség rovására ment.
De talán ez sem lesz baj.
Mindenképp gyorsabban megy mint a vékony. Remélem ma legalább a másik rövidet megfonom és cérnázom is, és aztán eresztem a maradékot.

7 megjegyzés:

  1. Ez a fonal nagyon szép lett!!!!

    VálaszTörlés
  2. Köszi, Maris! Igyekeztem olyanra csinálni, hogy jó legyen, talán sikerült. (végre).

    VálaszTörlés
  3. Igaz, hogy nekem kinaiul van amit a fonalakról írsz:)) De ez csodaszép színű:)
    Sajnos én analfabéta vagyok, kötés, fonás, varrás, stb. terén.

    VálaszTörlés
  4. Nagyon szép lett, tetszik a fonal színe nagyon!

    VálaszTörlés
  5. Köszi, Lányok! A színéért Bucika a felelős :)
    Kati, majd egyszer elmagyarázom :)

    VálaszTörlés
  6. És ez alkalommal talán megfelelő vastagságú is :)

    VálaszTörlés