Így nyár derekán nem túl szezonális darabok.
De utazások alatt tökéletesek.
Talán a sállal kezdeném, mit valamikor januárban kezdtem el. Mostanában rengeteg kék ruhadarabom lett - téli is, viszont nem volt hozzáillő sálam. Ezért gondoltam, kötök egyet.
El is kezdtem, csak a télnek vége lett, a sálnak meg nem.
Így hát tologattam egy ideig jobbra-balra, aztán amikor elkezdtünk falura járni hordoztam magammal. És így esett, hogy a szabadság első hetében falun befejeztem. Lett vagy 170 cm hosszú, de nem mértem meg.
Egyszerű, srégen csíkos darab, lustakötéssel. Zoknifonal, 3.5 mm-s kötőtű.
Aztán Tusnádon elkezdtem egy pár zoknit.
Orrától kezdtem, a kettőt egyszerre kötöttem.
Hogy ne unjam kötni van egy egyszerű csipkeoszlop rajta.
A sarka fish lips kiss heel, s hogy ne bontsa meg a zokni csíkozását egy másik gombócból kötöttem.
A fonal színei alapján több piros-pinkre számítottam a kész darabban, de így barnásan is egész jó.
És elkezdtem egy sapkát Bucika kézzelfontjából. Imádom.
Szerintem magamnak kötöm, hacsak Klári el nem koldulja.
Majd meglátjuk...







Én is olvastam valahol, és van is benne valami, hogy télen nyári, nyáron téli holmikat kell kötni, horgolni. Szóval a sál pont jókor készült :)
VálaszTörlés