2012. május 16., szerda

Kint

Május 11-én reggel 6:35-kor megszületett Klára
3600 gramm, 55 cm.

Nem volt könnyű munka, de minden pillanata megérte. 31 óra vajúdás után végül császár lett, a leányzó homlokkal jött volna előre, úgy meg nem lehet.
Egyelőre eszik és alszik, ha egyik sem, akkor sír (ez ritka). Még ismerkedünk egymással, az összeszokás azért elvesz egy kis időt - és néha nagyon haragszom magamra, hogy nem tudom mit gondol vagy mit szeretne. Most már itthon vagyunk, és biztos vagyok benne, hogy egyre jobban fog menni minden.
Noha sok kellemetlen fogást megtapasztaltam a szülés során egyáltalán nem maradtak negatív élményeim, a szülésrésze a dolgoknak semmi fizikai nyomot nem hagyott bennem. Már csak annyit tudok, hogy nagyon fájt, de hogy hol, mi és mennyire, azt nem tudom feleleveníteni (arra emlékszem, hogy időnként káromkodtam és morcos voltam). Ami emlékként megmaradt az a határtalan boldogság amikor meghallottam a hangját és a határtalan fáradtság 2 átvajúdott éjszaka után.
Jöhet a testvér.

58 megjegyzés:

  1. Gratulálok és sok örömet kívánok mindkettőtöknek ( mindhármatoknak) a közös élethez. És gyönyörű!

    VálaszTörlés
  2. Szeretettel gratulálok és nagyon sok egészséget, boldogságot kívánok édes kicsi Klárának és, persze, a szüleinek is! :)

    VálaszTörlés
  3. Drága Annamari, akkor hát eljött az ideje:) Nagy - nagy ölelés és gratula nektek, ehhez az aranyos csöppséghez:)

    VálaszTörlés
  4. Egyem azt a fitos orrát! Gyönyörű kislány, nagyon sok boldogságot kívánok!!!!

    VálaszTörlés
  5. Gratulálok! Csodás időszak előtt álltok! :-)))

    VálaszTörlés
  6. Szeretettel gratulálok és minden elképzelhetö jót kívánok a kis Klárának és a szüleinek.
    Isten hozta közénk!:)

    VálaszTörlés
  7. Gratulálok és jó egészséget kívánok.
    Remélem a császár ellenére van már tejed. Minél hosszabb szoptatási időszakot kívánok nektek. :D

    VálaszTörlés
  8. Nagyon aranyos!!! Sok-sok örömöt Nektek, egymásnak, együtt! S hogy mit akar, ha sír? Már nem ma volt, de jól emlékszem: cici-szopi nálunk bevált minden sírás ellen.
    Andrea

    VálaszTörlés
  9. Istenem, de szép:)) Ő is és amit írsz róla..
    Gratulálunk nektek sok-sok szeretettel, szép ismerkedést:)

    VálaszTörlés
  10. Nagyon sok boldogságot kívánok mindhármótoknak, és persze a tervezett testvér(ek)nek is!
    Szeretettel:
    Zsangyal

    VálaszTörlés
  11. Gratulálok,és jó egészséget!

    VálaszTörlés
  12. Gratulálok:) Gyönyörű a kis Klára:) Nagyon boldog babázást és összeszokást kívánok nektek:)

    VálaszTörlés
  13. Nagyon örülök, hogy így élted meg, ezt olyan jó olvasni! Nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánok Nektek!

    VálaszTörlés
  14. Gratulálok, minden jót kívánok nektek!

    VálaszTörlés
  15. Gratulálok Annamari a gönyörüszép nevü kislányotokhoz!

    VálaszTörlés
  16. Gratulálok és sok boldogságot kívánok!

    VálaszTörlés
  17. Nagyon- nagyon gratulálok a gyönyörű nevű Kislányodhoz!
    Legyetek egészségesek, boldogok mindhárman (aztán majd négyen...)!

    Már nagyon vártam a hírt!

    VálaszTörlés
  18. Gratulálok!!!:)))

    Sok boldogságot és jó egészséget mindannyiótoknak!

    VálaszTörlés
  19. Gratulálok!:-) Teljék Benne sok örömötök, nagyon sok boldogságot és sok-sok türelmet.

    VálaszTörlés
  20. Congratulations, so sweet angel:)!

    VálaszTörlés
  21. Én is gratulálok, jó egészséget és sok boldogságot kívánok.

    VálaszTörlés
  22. jó egészséget, sok boldogságot! szeretettel gratulálok én is!

    VálaszTörlés
  23. Szívből gratulálok, sok erőt, egészséget kívánok a kis Klára nevelgetéséhez!
    Már nagyon sokat gondoltam Rátok!
    Igen, minden csak egyre jobb lesz, meglátod! Aztán hol rosszabb, hol jobb, de Vele csodás az Élet!
    Sok puszi Nektek!!!

    VálaszTörlés
  24. Gratulálok és minden jót kívánok, a babának, mamának...és jó egészséget!

    VálaszTörlés
  25. Óóóóóóh mennyire vártam ezt a bejegyzést!!!!!!!!!!!!
    Úgy féltettelek...... de mivel okosságot nem tudtam butaságot nem akartam írni:)
    Végre túl vagy a nehezén, majd megismeritek egymást nem sokára kitalálod a csöppséged minden gondolatát óhaját, kívánságát és "Ő " is a tiédet (anya, lánya) kapcsolat kialakul engedj teret a férfinépnek is:)
    Jó egészséget a kis Klárának, neked és a férjednek!!!
    Gratulálk!

    VálaszTörlés
  26. Gratulálok a gyönyörű kislányodhoz! És persze nagyon sok boldogságot kívánok neked az anyaságban! :)

    VálaszTörlés
  27. Annamari! Gratulálok, nagyon szép babád lett! Puszi! M.

    VálaszTörlés
  28. Nagyon örülök, hogy ilyen aranyos, egészséges, csodaszép, kis pisze orrú lánykád született. Hú mennyit fogsz majd kötni neki.... Puszillak.

    VálaszTörlés
  29. Már sokan vártuk veled ezt a szépséges kislányt!

    Legyetek nagyon boldogok, és teljék sok örömötök egymásban! Gratulálok nektek! ♥

    VálaszTörlés
  30. Nagyon cuki, gratulálok, sokat gondoltam rátok. Mindig lestem, mikor írsz már :) Sok örömöt, boldogságot kívánok! :)
    (és türelmet, kitartást, megértést...)

    VálaszTörlés
  31. Örülök,hogy túl vagytok rajta és pozitív emlékeid maradtak ilyen friss esemény után.Gratulálok az édes kicsi lányhoz,jó egészséget az egész családnak ,teljék sok örömötök benne. Aztán....jöhet/nek a kistestvér/ek is!

    VálaszTörlés
  32. Végre,végre,végre:)
    Csupa szépet,jót,örömöt neki és nektek is!
    Megyek ám nemsokára,és meggyámbászom egy kicsit a picurt:)

    VálaszTörlés
  33. Annamari, már nagyon vártuk ezt a jó hírt:-)
    Sok-sok boldogságot kívánok nektek a pici lánykával - aki velem együtt fogja ünnepelni a szülinapját:-D
    Kívánok nektek minden jót, sok tejecskét, neked, ha lehet, pihenést is. S hamarosan készítheted a kötött csodákat a kis Klárának!

    VálaszTörlés
  34. Szívből gratulálok drága Annamari, gyönyörű baba:) már nagyon vártam ezt a fotót, sok boldogságot, egészséget, és örömet kívánok nektek.

    VálaszTörlés
  35. Szívből gratulálok ehhez a kis szépséghez, minden szépet és jót kívánok Nektek!!!

    VálaszTörlés
  36. Gratulálok a kis Klárához!

    VálaszTörlés
  37. Gratulálok ehhez a gyönyörű kislányhoz, erőt, egészséget kívánok Nektek!!!

    VálaszTörlés
  38. Gratulálok én is!

    Hajrá a többihez és kitartás! ;-D :-D

    VálaszTörlés
  39. Édes Picurka! :)
    Gratulálok! Csak hallgass az ösztöneidre, a kis tündér mindenre megtanít, amit tudni érdemes. ;)

    VálaszTörlés
  40. Kedves Annamari,

    sok szeretettel gratulálok a gyönyörü kislányhoz, jó egészséget és minden jót kívánok nektek.

    VálaszTörlés
  41. Jajistenem, de lemaradtam!
    Gyönyörű kislány, szeretettel gratulálok! Kívánok mindannyiótoknak nagyon sok boldogságot, egészséget, sok örömöt a családi élethez!:)

    VálaszTörlés
  42. Annamari kedes, örömmel olvastam ezt a bejegyzést, gratulálok a gyönyörű kislányotokhoz! Igazi, erős nő vagy, ilyen hosszú vajúdás ellenére fantasztikus, milyen pozitívan éled meg a szülést! Jó egészséget kívánok mindhármótoknak! És egyetértek Zsuzsával, hallgass az ösztöneidre!

    VálaszTörlés
  43. Őszinte szívvel gratulálok a gyönyörű pici lányhoz és nagyon boldog életet kívánok mindhármótoknak!

    Ne haragudj Magadra,egykettőre megismeritek egymást és tudni fogod mikor, hogy és miért sír,ha sír!:-)

    VálaszTörlés
  44. Köszönöm a jókívánságokat! Már haladunk a kapcsolatunkban :)
    Thank you!

    VálaszTörlés
  45. Nagyon sok boldogságot kívánok a kis jövevényhez

    VálaszTörlés
  46. Gratulalok! Gyonyoru kislany! Egesszeget az egesz csaladnak es sok boldogsagot!

    VálaszTörlés
  47. Kissé megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánok mindhármatoknak sok örömet egymásban, és jó egészséget. Remélem, a kötőtűt már megmutattad neki!!

    VálaszTörlés
  48. A szokásos fáziskéséssel gratulálok az édes szépnevű Klára babához! Sok puszi a Családnak!

    VálaszTörlés
  49. Köszönjük :)
    A kötőtűkkel én szemezgetek, nagyon piszkálja az agyamat egy nyári takaró neki :) úgyhogy látni fogja :)

    VálaszTörlés
  50. Nagyon sok szeretettel gratulálok én is! Sok boldogságot, egészséget és minden jót kívánok nektek! ♥♥♥

    VálaszTörlés
  51. Szívből gratulálok és jó egészséget kívánok!
    Puszi a családnak.

    VálaszTörlés
  52. Szervusztok! :)
    Én is gratulálok, együtt érzek veled, nekem április 7-én született meg a fiam, igaz én nem vajúdtam olyan sokat, mert rögtön császároztak. Tejecske remélem nektek is van, sokkal könnyebb, mint tápszerezni! :)
    Jó egészséget, és lelkierőt az éjszakázáshoz! Majd elmúlik! Idő kérdése! :)
    Fpárduc

    VálaszTörlés
  53. Fpárduc, köszönöm, köszönjük, nektek is minden jót kívánunk! Tej most már van, de az elején bajban voltam (császár miatt). Közben úgy gépelek egy kézzel, hogy itt van a kicsi az ölemben, szundikál. A tied is ilyen ölbenülős-fajta?

    VálaszTörlés