Még akkor is, ha ez az utóbbi időben nem nagyon derült ki az irományaimból. És a nem-kötésemből. Remélem ez vissza fog változni azért amint a szédelgésem (és szülés után a leányzó) megengedi.
Az történt a múlt héten, hogy egy tavaly augusztusban elkezdett csipkestólát befejeztem. Lassan ment a kötés de nem azért mert elfelejtettem a mozdulatokat, a mintakövetést vagy a bigyózást, hanem mert még mindig szédít a vékonyka fonal látványa.
A minta az, amibe beleszerelmesedtem tavaly - ami kötéskor rettentő csúnya mert a sok csillagszem nagyon összekapja a megkötött darabot (és ez nem egy motiváló tényező), de blokkolás után tényleg szép lesz.
Természetesen a Haapsalu sall könyvből van, észt motívum, a neve Viljapeakiri.
A stóla méretei: 150*58 cm, kb 70 gramm Merino Extra fonalból készült (1400m/100g), 3.25 mm-s bambusztűvel, 936 nupp van rajta.
A szegélyt a felszedett szélszemekre kötöttem.
(A fotózás mostanában nem az erősségem hozzáférési szempontból - nehéz ide-oda hajolgatni, útban a pocakom, ennyi tellett ma tőlem. Ki nem mentem vele, mert itt még mindig -10 fok van reggelente...)




Nagyon szép lett Annamari, gratula, különösen a sok nupphoz :)
VálaszTörlésIzgtaottan várom ám a mini-babaholmikat, hol maradnak? :)
Óh, be gyönyörű...Persze, mint mindig!
VálaszTörlésSokkal jobban szeretem ezeket a posztokat. :) Gyönyörűséges lett!
VálaszTörlésKöszi :)
VálaszTörlésMa vettem fonalat babatakarónak, mást nem kötöttem. Most meg a "fonalraktáram" fele vezető út megint el lett zárva a tegnap Kolozsvárról elhozott ömlesztett babaholmikkal :) egy szobányi cucc van, na azt kiválogatni se semmi lesz.
GumiPók, pedig a többi is én vagyok, civil "harcosként" :)
Gyönyörű!!
VálaszTörlésÖrömmel olvastam, hogy végre ....újra elkezdtél kötni:)
Kötött babakelengyét is szívesen megnézném!
Nagyon szép! :o)
VálaszTörlésCsodaszép ez a stóla, nem semmi lehet elkészíteni egy ilyet:) Én abszolut nem vagyok jártas ilyesmiben.Remélem jól vagytok mindketten:)
VálaszTörlésNagyon szép, gratulálok!
VálaszTörlésÉn még sosem próbáltam bogyót kötni, de már kezdenek tetszeni, majd valamikor biztos kipróbálom
nagyon szép lett! várom a babatakarót én is :)
VálaszTörlésKöszönöm!
VálaszTörlésnem nagy dolog, amikor nem volt semmi nehezítő tényező 8-10 nap alatt megkötöttem egyet, bogyószámtól függetlenül.
Elkezdtem a babatakarót :)
Nagyon szép lett a stóla, de mit is vártunk tőled :)
VálaszTörlésCsodaszép lett!! Igazi csipkecsoda!!
VálaszTörlésFantasztikusan szép !Elvarázsolnak ezek a gyönyörű észt csipkék.:)
VálaszTörlésGyönyörű lett Annamari, jól emlékszem hogy ezt kötötted Dabason? 936 nupp...úristen:)
VálaszTörlésKöszönöm!
VálaszTörlésBucikám, nem ezt kötöttem Dabason az a leveles volt. De azért ezzel is eltelt pár hónap... :D
Minden tiszteletem a Tied, a Queen Sylvia stóla után ez nekem nem megy:(
VálaszTörlésGyönyörű, ehhez valóban ihlet kell!
Köszönöm!
VálaszTörlésSzerintem ha az ember eltekint a fonalvastagságtól, és úgy köt, mintha legalább zoknifonal lenne a kezében, akkor nem okoz ez gondot!
Mint egy csipkés álom, olyan gyönyörű! Örülök, hogy újra tudsz kötni. :)
VálaszTörlésoh my God!
VálaszTörlés