2010. november 25., csütörtök

Végre...

kevés szín van a szürkeségben, az égen néhány kék vonal felismerhető, és mintha a napsugarak is próbálkoznának áttörni a felhőkön. Ma ha minden igaz, a hegyek fele megyünk, de rohanás lesz, viszont legalább jó helyre.
Reggel kihasználtam az alkalmat, és a fényben fotóztam párat, de a hideg miatt igen rövidre fogtam a szessziót, csak épp mutatom a poncsót:
A mintája: feldolgozott (átalaktott) Mari Maxim
anyag: Golden Wool Italian style 30% gyapjú, 70% akril (Canguro wool)
tű: 6 mm fém
Készült: rég :o), kb egy hét alatt.
Meleg, puha - szeretem.
És a másik szeretem-dolog: a tegnapi kasmírom. Ilyen szép színe van.

14 megjegyzés:

  1. Hát ez nagyon szép lett! És mindössze egy hét alatt készült el? Hihetetlen! :)

    VálaszTörlés
  2. Jó kis poncsó. Nem ilyen volt az is amit Adélon láthattam a debreceni bökőnapon? Ott is megcsodáltam, hogy milyen ötletes, hogy ujja van. Ennek van ujja csak nem látom, vagy annyira átlakitott a minta, hogy ennek már nincs ujja?

    VálaszTörlés
  3. Egyszerűen mesés a poncsód! Gratulálok!

    VálaszTörlés
  4. Nagyon szép lett a poncsód! A kasmír zöld színe pedig valami csodálatos!!!
    Tavaly szepetmberben én is kötöttem egy poncsót, kifejezetten babahordozáshoz. Amikor csak tudtam kötöttem el is készültem 11 nap alatt. Felpróbáltam babóval a hátamon és rájöttem, hogy nem tetszik :D mit mondjak, lebontani nem került 11 napba :D Most abból a fonalból egy kardigán készül, jó lassan...

    VálaszTörlés
  5. Szuper lett a poncsó, és a bontott kasmír fonalak is igencsak ígéretesek:)

    VálaszTörlés
  6. A poncsó nálam telitalálat, a végetelenített kötött vágyaim listáján előkelő helyet foglal el valami hasonló. Rögtön az időt visszafelé forgató szerkezet után jön.
    A zöldekkel kezdek megbarátkozni, szorosabbra fűzzük a kapcsolatunkat, úgyhogy az is tetszik.

    VálaszTörlés
  7. Klassz a poncsód, biztos jó meleg is. A kasmírodnak mesés a színe!

    VálaszTörlés
  8. Óh, de szuper! Jó meleg, ugye?, úgy képzelem...

    VálaszTörlés
  9. Köszi!
    Van ujja is, csak siettem a fotózással, és nem látszik. És meleg.
    Nagy tűvel és vastag fonallal megy, mint a karikacsapás :o)

    VálaszTörlés
  10. nagyon szép a ponchód.Épp ilyen mintát keresek én is.
    Lehetne bővebbet tudni az elkészítéséről?

    VálaszTörlés
  11. Telma, köszönöm. Fentről van két egyforma rész kötve, majd azok illesztve, és erre rákötve jön a nyakrész, meg az ujjai.

    VálaszTörlés
  12. Ezt a megjegyzést eltávolította a szerző.

    VálaszTörlés
  13. Ezt a megjegyzést eltávolította a szerző.

    VálaszTörlés