2010. október 3., vasárnap

Október

Abból is a hidegebb fajta. Ma reggel 5 fok volt, most kicsit jobb a helyzet, de még mindig az évszakhoz képest hideg van, nagyon hideg.
Ez az az idő, amikor eljön a téli sütik ideje.
Ma téli almás süti fogja az ebédet zárni, lélekmelegítőnek. Itt az alma, vajon megpárolva, mézzel és fahéjjal:
Ez teszem rá az omlós-vajas lapra, hamarosan.
Aztán kötök.
A húgom Maráját még nem fejeztem be, megvan eleje-háta, az ujja következik.
Azután még blokkolni kell (rendesen), meg összevarrni, a nyakára a szegélyt rákötni, elvarrni a szálakat, gombot vásárolni és felvarrni - ez még 2-3 nap, de mindent összevetve, gyors projekt (volt).

6 megjegyzés:

  1. Röviden: nagyon guszta; szép lesz, alig várom készen!

    VálaszTörlés
  2. Nagyon ígéretes, én is várom készen!

    VálaszTörlés
  3. De hát neked minden gyors projekt, Annamari! :o)

    VálaszTörlés
  4. Nálunk hajnalban volt 5 fok. Két napba telt, de benn vannak a szobanövényeim. Elég sok van, sok fejtörést okozott, hogy elrendezzem mindet. A tildáim beszorultak a szekrénybe.
    Az almás süti biztosan finom lett. A pulcsid jól halad, jó lesz a tesódnak.
    Aztán jöhet a következő gyors kötés!

    VálaszTörlés
  5. Nagyon szép lesz ez a Mara, és mindjárt kész? Egyáltalán van neked lassú projected?
    Almás süti igézően kacsintott rám, úgyhogy ma én is azt sütök a családnak, annyi különbséggel, hogy én karamellen párolom majd meg.

    VálaszTörlés
  6. Köszi, Lányok!
    most már csak egy ujja van hátra.
    Bucika, igen, van lassú projektem :o))): a North Roe... 3 jhónapja (nem) kötöm...
    Amanda, én is behoztam őket, és jól is tettem, ma reggelre 1 fok volt itt...

    VálaszTörlés